Megújult Putyin elnöki autója, amely ráadásul a Toyota volt orosz gyárában készül majd
Az elnöké persze páncélozott darab, de civil formulában is árusítják.
Az elnöké persze páncélozott darab, de civil formulában is árusítják.
Vlagyimir Putyin megkezdte ötödik államfői mandátumát, világossá téve, hogy Moszkva nem akarja leállítani ukrajnai háborúját. A 24 éve hatalmon lévő politikus felfelé buktatta egykori bizalmasát, Szergej Sojgu védelmi minisztert.
Oroszország és Kína atomhatalmi biztonsági övezetek kialakítását szorgalmazza, miközben azzal vádolták meg az Egyesült Államokat, hogy atomtöltetek hordozására is képes közepes hatótávolságú rakétákat telepít Európába és az ázsiai-csendes-óceáni térségbe.
Putyin semmiképpen sem szeretne egy Prigozsinéhoz hasonló újabb lázadást, többek közt ezt nevezi meg az orosz elitben végrehajtott változtatások okaként a brit Guardian vendégszerzője.
Az orosz elnök mostani pekingi látogatása a negyedik alkalom, hogy az orosz–ukrán háború kirobbanása óta Hszi Csin-ping kínai államfővel találkozik.
Hogyan lett Szergej Sojgu Vlagyimir Putyin bizalmasa és hogyan tarthatta meg eddig a pozícióját védelmi miniszterként? Miért lehet fontos az orosz gazdaság és harci képességek szempontjából az utódja, Andrej Belouszov? Mi történik most Harkivnál és mi igaz a világháborús fenyegetettségből? Utóbbira tudjuk a választ, az összes többit pedig részletesen elemezte közéleti podcastunkban Takácsy Dorka Oroszország-szakértő.
Hogy a széles körben illiberálisnak tekintett Vučić és Orbán vörös szőnyeget terített Hszi Csin-ping lábai elé, az aligha jött be Európa többi részén, írja az amerikai hírtelevízió tudósítója.
További nevekkel is bővült Vlagyimir Putyin tanácsadóinak köre.
Az orosz elnök a napokban Pekingbe utazik, hogy személyesen tárgyaljon a kínai elnökkel, Hszi Csin-pinggel. A két ország viszonya aszimmetrikus, Moszkvának nagyobb szüksége van Pekingre, mint fordítva, ezt Hszi Csin-ping ki is tudja használni.
Ez a legmagasabb szintű személyi csere az orosz-ukrán háború kitörése óta.
Napról napra súlyosbodik az ukrán csapatok helyzete a kelet-ukrajnai frontokon, ahol az orosz hadsereg igyekszik kihasználni a jelenlegi nyomasztó tüzérségi túlerejét.
Az idei ünnepség még visszafogottabbra sikeredett, mint a tavalyi.
A fehérorosz katonák harmadik alkalommal fognak részt venni ilyen gyakorlaton.
A hatodik ciklusát megkezdő orosz elnök beiktatási ceremóniájáról több nyugati ország diplomáciai képviselője is hiányzott.
A New York Times cikke, mely végigveszi az európai szélsőjobbos pártokat, rámutat, hogy Lengyelország példája tanúsítja: a szélsőjobb felemelkedése egyáltalán nem tekinthető véglegesnek.
A történetet a volt olasz miniszterelnök közeli tanácsosa mesélte el. Berlusconi az ajándék láttán egy fa mögé szaladt hányni.
A párt szerint így az is kiderül, kik kerestek jól a gázszerződéssel, amely alapján olykor akár a világpiaci ár ötszörösét is fizethettük az orosz gázért.
Konstantin Gabovra és Szergej Karelinre akár 6 éves börtönbüntetés is várhat “szélsőségesség” vádja miatt, amelyet ők tagadnak. Oroszországban folytatódik az ellenzék elleni kemény fellépés.
Jan Lipavsky szerint naivitás azt gondolni, hogy az oroszok győzelmük esetén megállnának az ukrán határnál.
Az európai parlamenti képviselő szerint ez az orosz elnök egyik újabb kísérlete arra, hogy a Gazpromot visszacsempéssze az európai fociba.